07:59
Міжнародний день туризму

«Світ — це книга. І хто не подорожував по ньому — прочитав у ній лише одну сторінку»  

Августин Аврелій

Сьогодні, 27 вересня, святкуємо Всесвітній день туризму — свято, присвячене усім любителям подорожей, а також тим, хто ці подорожі організовує. Свято було встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації ще у 1979 році в іспанському місті Торремолінос.

До 1950-х років туризм взагалі не був об’єднаною галуззю — готелі, туристичні агенції та транспортні оператори працювали окремо один від одного. Але підвищення рівня життя, гарантовані оплачувані відпустки, розвиток транспортних послуг, зокрема, авіаційних — все це сприяло підвищенню   попиту на послуги туристичного бізнесу, а отже, і його розвитку. 

В Україні День туризму було встановлено 1998 року указом Президента на підтримку ініціативи Державного комітету України з туризму. Відзначати його вирішили разом зі Всесвітнім днем туризму, тобто 27 вересня кожного року.

Свято туризму відзначають не тільки люди, чий стиль життя пов’язаний з подорожами та рюкзаками. Турист — це людина, яка прагне до знань. Сьогодні святкувати, гуляти й веселитися можуть усі, хто любить подорожі, дізнаватися нове, розширювати світогляд: любителі походів, наметів, автостопів, постійних вражень, непосидючі шукачі пригод.

Україна має унікальні можливості для розвитку всіх без винятку видів туризму — від гірського, лікувального до екстремального і паломницького. Туризм охоплює мільйони людей, різні галузі економіки, екологію та виробництво, сприяє пожвавленню міжнародних обмінів та людських контактів.

Туристи — найщасливіші люди, адже перед ними весь світ. Вони постійно відвідують різні країни, де знаходять багато найкрасивіших пам'яток.

Кілька цікавих фактів, пов'язаних з туризмом.

 Особливо це буде цікаво людям, які хотіли б побувати у віддалених місцях на нашій планеті:

1.  Саудівська Аравія цікава з будь-якого боку, з якої сторони не поглянь. Наприклад, в країні зовсім немає річок. А на території Індонезії знаходиться приблизно 130 вулканів, причому існує величезна ймовірність, що в одного з них почнеться виверження. Але ж там вільно живуть люди — це їх абсолютно не турбує.

2.  Подорож до Чорнобиля вважається одним із найзахопливіших турів у світі. Зона відчуження відрізняється своїми незвичайними тваринами та рослинами, яких не зустрінеш в інших куточках світу.

3.  Космічний туризм визнаний одним з перспективних та дорогих видів туризму у світі. Перша така подорож коштувала мандрівнику приблизно 20 мільйонів доларів.

4.  Папуа Нова Гвінея вважається найбільш «незрозумілою» країною для туристів. Тут нараховується понад 500 мов та діалектів. 

5.  У більшості японців діагностують стреси та розлади психіки після відвідування Парижа. Це пов’язано з тим, що Франція вкрай ідеалізована в японській пресі.

6.  У В’єтнамі туристи можуть купити незвичне вино. Воно настояне на рисі та зміях. Місцеві жителі впевнені, що такий напій має цілющі та лікувальні властивості. 

7.  Якщо ви хочете відвідати найвищі хмарочоси, то Вам слід відправитися в Дубаї.

8.  А якщо ви бажаєте побувати в пеклі, то вам шлях лежить в Туркменістан. Там є палаючий кратер, який не перестає горіти не менше 40 років!

9.  Австрія та Австралія мають схожі назви. Саме з цієї причини в Австрії навіть з'явилися оповіщення, що в цій країні не живуть кенгуру. Багато туристів просто плутають їх і прилітають не туди.

10.  У Новій Зеландії в зоопарках є цікава особливість. Там туристам можуть дозволити відчути себе тваринами в зоопарку. Людей садять у клітки, а дикі тварини можуть підходити до кліток і дивитися і нюхати людей. Ось такий цікавий екстрим.

11.  Незвичайні готелі. Готелі, які виглядають як старі будинки. Такі готелі знаходяться в лісі й виконані з винних діжок. Якщо говорити про іспанців, то вони готові запропонувати спеціальні юрти, які виконані в різних національних стилях. Перенесемося в Бельгію. Тут є цікаві номери, зроблені за мотивами популярних казок. Таким чином, фанати Гаррі Поттера навіть можуть побувати в кімнаті, в який жив цей юний чарівник. Але найцікавіше можна знайти біля Дубая. Там є такі готелі, які дозволяють відчути себе справжнім бедуїном.

12.  А куди податися людям, які дуже люблять їсти? Вони повинні відвідати Нью-Йорк, Марракеш, Париж та Кіото. Саме в цих містах можна познайомитися з національною кухнею і смачно поїсти.

З Днем туризму! Нових відкриттів і цікавих маршрутів!

Нехай компас життя завжди вказує на шлях успіху!

 

Переглядів: 97 | Додав: AdministratoR | Теги: Центральна міська бібліотека м. Бах, Управління культури Бахмутської міс, Бахмутська ТГ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]