06:48
Міжнародний день тещі: історія свята та цікаві факти

У всьому світі у четверту неділю жовтня відзначають Міжнародний день тещі. У 2023 році це свято припадає на 22 жовтня.

Історія Дня тещі

Це свято бере коріння з американського штату Техас, де редактор газети в своїй статті про День батька і День матері описав наскільки важлива роль тещі в житті дітей обох статей. Журналіст був засмучений тим, що тещам не придумали окремого свята. В результаті того ажіотажу навколо цієї статті, 5 березня 1934 року в США вперше почали відзначати День тещі, в жартівливій манері. Потім почали його відзначати країни Латинської Америки і Європи, а після і весь світ.

В Україні про нього тільки дізнаються, але з огляду на давню культурну традицію оспівування ролі тещі в родині, це свято має у нас прижитися.

Теща – це мати дружини. Саме походження слів «теща» і «тесть» пов’язують зі словом «родитель». У слов’янських мовах це слово звучить схоже: в українській – теща, болгарскою – цешча т’ща, сербохорватською – ташта, польською – tesciowa. Хоча є версія, що слово «теща» походить від дієслова «втішати».

В Україні образ тещі пов’язаний з млинцями, якими вона пригощає зятя, і з анекдотами про їхні одвічні чвари. В інших культурах роль тещі буває іноді дуже несподіваною і незвичною для нас.

 

Цікаві факти про тещу

  • В індійському племені косімі теща не має права дивитися зятю в обличчя, а також розмовляти з ним з дня заручин до самої своєї смерті.
  • Тещин міст - так назвали "величезний" пішохідний міст в Одесі самі місцеві жителі, в кінці якого стоїть шлагбаум "came gard 4000". За однією з версій, його побудували спеціально для секретаря партії, щоб той ходив в гості до тещі по короткій дорозі.
  • У колумбійському місті Калі в першу шлюбну ніч з молодятами повинна знаходитися теща, як свідок першого парування.
  • Згідно з дослідженнями, насправді, більшість чоловіків - 82% вважають свої відносини з тещею хорошими, а 26% жінок ображаються на своїх матерів за те, що вони намагаються розвести їх з чоловіком.
  • Тещі або свекрухи в 14% випадків стають причинами розлучень їх чад.
  • Група дослідників з Мічиганського інституту морфології людини з'ясували, що проживання в одному будинку з матір'ю дружини загрожує для чоловіків серйозними проблемами зі здоров'ям, включаючи зниження потенції.
  • Відкриття рентгенівських променів відбулося завдяки тещі Вільгельма Рентгена. Так, Вільгельм допізна працював у своєму кабінеті, а йдучи спати один раз він забув знеструмити один з приладів в своїй лабораторії. Теща розбудила його вночі і сказала, що проходячи повз його кабінету побачила крізь щілину, що щось світиться. Виявилося, що це ціаністий барій так світиться. Днем би він не побачив цих променів, так що зобов'язаний тещі своєї знахідці. Ці промені надалі нарекли його ім'ям.

 

В цей день не влаштовуються грандіозні гуляння. За святковим столом збираються найближчі. Зять каже теплі слова матері своєї дружини. Адже вона народила, виховала і виростила таку чудову доньку. Подарунком в цей день може послужити все, що вашій душі завгодно. Від святкової листівки до автомобіля. Але, повірте, найголовнішим подарунком тещі буде ваша вдячність і любов.

Пропонуємо відзначити День тещі, привітати свою «другу маму» і слідувати пораді вчених: любити і підтримувати хороші відносини краще на відстані.

Категорія: Оголошення | Переглядів: 87 | Додав: AdministratoR | Теги: #Бахмутська_ТГ, #Бахмут_Жива_бібліотека, #Управління_культури_Бахмутської_мі, #Центральна_міська_бібліотека | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]