Для багатьох людей, які проживають в сучасних мегаполісах, об’єктивна реальність задала дуже високі темпи життя, що не може не позначитися на стані нервової системи. Систематичний стрес і депресія стали вже стійкою характеристикою жителів міста.
Аби не допустити зменшення темпу життя та переглянути пріоритети, багато хто прагне вирішити проблему за допомогою медикаментів. Але на щастя, в останні роки популярність набирає захоплення спортом і прагнення до здорового способу життя. Одним з ефективних способів боротьби зі стресом, як не дивно, є звичайна піша прогулянка.
Кому підходять піші прогулянки?
Піші прогулянки і ходьба підходять людям різного віку і не мають протипоказань. Займатися пішими прогулянками можна починати в будь-якому віці. Для людей похилого віку ходьба часто єдиний доступний метод занять спортом, який допомагає поправити і зберегти здоров’я.
Корисні цифри та факти про прогулянку
- У ходьбі бере участь до 200 м’язів.
- За 1 кілометр людина робить приблизно 1205 кроків.
- При ходьбі в помірному темпі спалюється близько десяти калорій в хвилину. Якщо піші прогулянки проходять регулярно і організм уже натренований, то калорій спалюється значно більше.
- Користь прогулянок на свіжому повітрі полягає в позитивному впливі на здоров’я в цілому. Фізична активність у поєднанні з прогулянкою на природі сприяє зміцненню імунітету, причому навіть в періоди холодів.
- Вчені та медики порахували, що якщо ви гуляєте по околицях не менше трьох разів на тиждень протягом 40 хвилин, це сприяє інтенсивному розвитку інтелекту .
- Прогулянка дозволяє відірвати дітей від екранів телевізорів і комп’ютерів і відправитися в тінистий парк, атмосфера якого сприяє довірчим бесідам, цікавим розповідям і рухомим спільним іграм. Перебування на свіжому повітрі поліпшить сон і апетит малюків. Підлітки можуть спокійно обговорити з батьками свої страхи, розповісти про досягнення та невдачі.
- Прогулянка вивільняє ендорфіни. Як і інші форми фізичних вправ, ходьба спонукає ваш мозок вивільняти ці хімічні сполуки, які посилюють психічне здоров’я, знижують чутливість до стресу і болю і навіть можуть змусити вас відчувати ейфорію.⠀
- Загальне відновлення організму – піші прогулянки сприяють інтенсивному руху крові по судинах, збагачення всіх без винятку внутрішніх органів великою кількістю кисню, що, само собою, сприятливо позначається на всьому організмі.⠀
- Прогулянка забезпечує здоровий сон. Якщо ви страждаєте безсонням, вечірня прогулянка – саме те, що вам необхідно. Подихати свіжим повітрям перед сном навіть в маленькому міському сквері – корисно для повного розслаблення організму, а перенасичення киснем може навіть викликати сильну сонливість.
- Покращення роботи мозку. Експерти Національної ради з проблем старіння США з’ясували, що 40-45 хвилин швидкої ходьби в день покращують розумові навички у людей старше 60 років, оскільки така фізичне навантаження покращує приплив крові до головного мозку. А що стосується більш юних поціновувачів прогулянок, то вони зможуть запобігти проблемам з мозковою діяльністю в майбутньому.⠀
- Продовження життя. Експерти з’ясували, що якщо гуляти хоча б по десять хвилин кожен день, це допоможе знизити ризик передчасної смерті (на 15%), виникнення діабету 2 типу (на 40%), хвороб серця (на 35%), старечу деменцію (на 30% ) і деяких ракових захворювань (на 20%).
- Позитивний ефект від прогулянок був більш виражений у людей похилого віку старше 60 років. Середній темп сприяв зниженню ризику летального результату від серцево-судинних захворювань на 46%, а швидкий – на 53%
Приємної вам прогулянки!
|