08:11
Міжнародний день миру

21 вересня відзначається Міжнародний день миру (англ. International Day of Peace). Для України сьогодні це один з найважливіших днів. Як би хотілося, щоб цей день дійсно став початком миру та спокою на всій нашій планеті!

Асамблея ООН закликає всі держави та людство проводити цей день як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства. Бо мир – одне з найдорожчих та найголовніших прав людини. Мир – це життя, це майбутнє, це радість та щастя.

У 1986 році, за ініціативи відомого філософа-миротворця Шрі Чінмоя, була започаткована Хода Миру. Вона стала символом підтримки та єднання людей навколо високих цілей мирного співіснування. Відтоді щорічно, відзначаючи Міжнародний День Миру, тисячі учасників з понад 100 міст у всьому світі долучаються до цього заходу, демонструючи свою підтримку ідеї миру.

У центральних установах Організації Об'єднаних Націй цей День щорічно розпочинається спеціальною церемонією біля Дзвону миру, який  встановлений у західній частині саду, у дворі комплексу на газоні перед будівлею Секретаріату. Зазвичай о 10 год. 00 хв. за місцевим часом (14 год. 00 хв. по Гринвічу), Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй, перш ніж ударити у дзвін, виступає із спеціальним зверненням і закликає народи всього світу задуматися на мить над значенням миру для всіх людей. Після хвилини мовчання Голова Ради Безпеки також виступає із заявою від імені членів Ради.

Дзвін миру

Дзвін Миру було відлито з монет, що пожертвували діти всіх континентів, і передано в подарунок Японією як натяк на те, якою може бути ціна війни для людей. На дзвоні зроблено напис: «Хай буде загальний мир в усьому світі».

Перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку 1954 року.

У 1996 році такий самий дзвін був встановлений у штаб-квартирі ООН у Відні. Дзвін Миру встановлено в багатьох містах Японії, Німеччини (1989), Польщі, Туреччини (1989), Мексики (1990), Австралії (1992), Монголії (1993), Філіппін (1994), Канади (1996), Бразилії (1997), Аргентини (1998), Еквадору (1999), Узбекистану (2003) та інших.

Дзвін Миру — це символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І водночас — це заклик до дії в ім'я збереження миру та життя на Землі, збереження Людини й Культури.

Скільки війн розпочало та зазнало людство за всю свою історію, ніхто сказати не зможе. Це війни світового масштабу, між окремими країнами, регіонами, політичними партіями, релігійними конфесіями, місцеві конфлікти тощо. Але всі вони несуть загибель, руйнацію, горе, жах та смерть. І тому люди з давних давен мріють про мир. Зі стародавніх часів людина надає окремим речам, предметам, явищам інше, символічне значення. Це стосується і миру.

Із давніх-давен символом миру вважався голуб, переважно білий. Чому саме голуб?

В античні часи існувала легенда про те, як голубки богині кохання Венери звили гніздо в шоломі бога війни Марса. У свою чергу Марс, щоб не руйнувати пташину оселю, відмовився від військових дій, які могли б принести великі людські втрати.

У країнах Сходу голуб — священний птах, добрий вісник богів.

Давні слов'яни вірили, що в голуба перетворюється душа людини, яка померла.

Християни вважали, що цей птах є символом Святого Духа, що голуб приносить у дім щастя, лад і спокій. У кожній хаті обов'язковим був тотем — оберіг, вирізаний із деревини. Його вішали над обіднім столом, який стояв у передньому, червоному кутку горниці. Увечері, коли родина збиралася за столом біля самовара, птах починав крутитися навколо себе, зазираючи, таким чином, у всі кутки хати, перевіряючи чи всюди лад.

Найбільшу популярність вислів «голуб миру» отримав після закінчення Другої світової війни. У квітні 1949 року в Парижі та Празі одночасно проходив перший Всесвітній конгрес прихильників миру під гаслом: «Захист миру — справа всіх народів миру». Засіданню необхідною стала емблема, завдяки якій слово «мир» стане зрозумілим кожній людині на планеті. За допомогою звернулися до геніального іспанця, великого Пабло Пікассо. Емблема була намальована: це був білий голуб, який ніс у дзьобі оливкову гілку. Голуб — прагнення до польоту, свободи, миру. Білий колір — символ чистоти, чесноти, радості. Оливкова гілка — символ перемоги, миру та примирення.

Пікассо Голубка миру

Сучасне життя змінює погляди людей, сприйняття оточуючого світу, уподобання. Саме тому поряд із традиційними з'явилися нові символи миру. Один з них – це Вифлеємський вогонь миру, який долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, який мандрує із заходу на схід, долаючи кордони та єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

Вифлеємський вогонь миру

Наступний символ міжнародного руху за мир  - це прапор світу, що складається з палітри веселки.

Веселковий прапор

Ще один символ – це плюшевий ведмедик Тедді, символ далекого дитинства, теплого та безтурботного. Ця іграшка асоціюється з тими почуттями, які завжди живуть у серцях людей планети: тепло материнської турботи, душевна рівновага та спокій, і найголовніше — віддаленість від усіх проблем.

Ведмедик Тедді

Щороку 21 вересня  люди в усьому світі збираються, щоб ушанувати пам'ять жертв непорозумінь і конфліктів, заявити про власну готовність присвятити себе втіленню в життя давньої мрії людства — жити в мирі.

Миру та Перемоги! Щастя, любові та радості!

Пропонуємо переглянути зворушливий ролик з піснею «Зупініть війну» за посиланням https://www.facebook.com/angelsofpeace2014/videos/271627148073789

Переглядів: 94 | Додав: AdministratoR | Теги: Центральна міська бібліотека м. Бах, Бахмутська ТГ, Управління культури Бахмутської міс | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]