08:53
Мирна пристань душ людських

Щороку 28 липня Україні святкує свято на честь однієї з найважливіших релігійних подій в українській історії. Православні відзначають День хрещення Київської Русі на честь заснування в країні християнства князем Володимиром Великим. Офіційно свято називається День хрещення Київської Русі-України.

В 2023 році відзначається 1035-річчя хрещення Русі. У День хрещення Русі-України у храмах ПЦУ проводяться богослужіння на честь Володимира Великого. А у 2022 році за рішенням Верховної Ради цього дня було встановлено свято День української державності.

У цю дату церква вшановує пам'ять Володимира Великого, зарахованого до лику святих. Свято було встановлене у 2008 році за указом Віктора Ющенка.

Сама дата хрещення Русі невідома, і навіть точний рік історикам встановити поки що не вдалося. Більшість вчених вважає, що Русь прийняла хрещення в 988 році, але є й інші версії.

Як хрестили Київську Русь

Князь Володимир Святославович був язичником до 30 років, але за часів правління зрозумів, що релігія з багатобожжям вичерпала себе. До того ж християнство на той час прийняли багато сусідніх країн, зокрема і Візантія - найрозвиненіша і найсильніша на континенті. Князь вирішив, що прийняття християнства на Русі сприяло б зміцненню зв'язків з європейськими країнами.

У "Повісті временних літ" йдеться, що до хрещення Володимир провів "випробування вір". Він вислухав посланців від ісламу, іудаїзму та християнства. Саме остання релігія найбільше припала йому до вподоби.

Ключовою подією стала церемонія масового хрещення мешканців Києва 988 року. Мешканців столиці масово охрестили у місці впадання річки Почайни у Дніпро. Після Києва православ'я прийняли інші міста Русі.

В результаті Русь здобула статус християнської держави, хоча фактично перехід до християнства тривав іще кілька століть.

Не всі жителі Київської Русі відмовилися від язичництва добровільно, на багатьох

територіях спалахували бунти. Паралельно з хрещенням багато років викорінювалися язичницькі звичаї і знищувалися культові споруди.

Багато традицій язичництва збереглися донині і переплелися з християнськими.

Значення прийняття християнства:

 • Об'єднання всіх давньоруських племен. Зміцнення князівської влади.

 • Економічний розвиток. Поява перших гривень.

 • Всебічний розвиток культури, освіти, моралі. При монастирях і церквах відкривалися школи, створювалися скарбниці духовних знань – бібліотеки.

 • Відбувся процес міжнародного визнання Київської Русі, насамперед христіанським світом.

Цікаві факти про хрещення Русі і свята:

 • До хрещення Русі Володимиром робилися інші спроби поширити країною християнство. Вважається, що у 860-х роках Русь намагалися хрестити Аскольд та Дір і створили перші церкви, але спроба провалилася.

 • Бабуся Володимира Великого княгиня Ольга стала першим правителем Русі, який прийняв християнство. Вважається, що для хрещення вона завітала до Константинополя. Її слуги і її син Святослав продовжували бути язичниками. Згідно з "Повістю временних літ", прийняття християнства Ольгою стало одним із аргументів для Володимира, чому і йому потрібно похреститися.

 • В Європі були країни, які прийняли хрещення пізніше Київської Русі - це Ісландія, Норвегія та Швеція. Остання довго вважалася язичницькою та варварською країною.

 • До прийняття християнства князь Володимир вів розпусне життя і багато разів одружувався.

 • Про хрещення Русі свідчать архітектурні знахідки. У похованнях 10-12 століть знаходили хрести та ікони, які клали померлим у могили.

 • Саме після хрещення на території Русі поширилася кирилична писемність і з'явилися перші письмові пам'ятки.

 • Багато православних церков у це свято влаштовують особливі богослужіння і брязкають у дзвони.

Вітаємо з Днем хрещення Русі і бажаємо від душі великого щастя, міцної віри, радості душі і спокою серця, світлої надії, доброї вдачі, чистої любові і щирих почуттів, міцного здоров'я, небесної благодаті, праведних діянь і щедрих подарунків життя.

Категорія: Оголошення | Переглядів: 89 | Додав: AdministratoR | Теги: Бахмутська ТГ, центральна міська бібліотека, Управління культури Бахмутської міс | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]