08:12
«Казка про котика і півника»

«Казка про котика і півника» — українська народна казка. В казці розповідається про хитру Лисичку, яка викрала Півника і як його побратим Котик рятував. На думку українського фольклориста Віктора Давидюка, ця казка відображає мисливські замовляння, що виконувалися для вмотивування вбивства тварини. Лисиця як об'єкт мисливського промислу мусила бути «покарана» за викрадення Півника. Згадується, що Котик, побачивши зникнення Півника, змайстрував собі «бандурку», на якій став грати перед будинком Лисички. Тут мається на увазі не бандура, а мисливський манок, схожий на маленький лук. Втративши з часом практичне значення, він став музичним інструментом. Хоча казка має сліди мисливської обрядовості, вона порівняно пізня, бо тварини в ній мають постійне житло — отже, склалася вже в часи, коли сезонні стоянки кочових мисливців перестали бути основою господарства.

Центральна міська бібліотека Бахмутської ТГ пропонує наймолодшим читайликам почитати разом з нами! Аудіоказка «Котик і півник». Читають: Важинський І.,Важинська С., Важинська М..

Категорія: Оголошення | Переглядів: 137 | Додав: AdministratoR | Теги: #Управління_культури_Бахмутської_мі, #Центральна_міська_бібліотека, #Бахмутська_ТГ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]