10:16 День Соборності та Свободи України | |
22 Урок державності «Живи, Україно, для слави і волі» для читачів 7-х класів ЗОШ №5 було проведено міською бібліотекою для дітей спільно з міським краєзнавчим музеєм. З розповіді ведучих учні дізналися, яке морально-політичне значення мав акт злуки, що продемонстрував прагнення всіх українців до єднання в єдиній соборній державі. Бібліотекарем було зроблено бібліографічний огляд літератури, спеціаліст музею ознайомив з архівними документами з цієї теми, показав відеофільми. Діти декламували вірші про Україну, державу, соборність. Закінчилася зустріч виконанням гімну України. Велике політичне та історичне значення об’єднання земель західної та центральної України в вільну соборну Україну знайшло відображення в матеріалах, які представлені на книжковій виставці «За Україну, за її волю» в центральній міській бібліотеці. Спеціалісти бібліотеки ознайомили читачів з матеріалами виставки, які розкривають тернистий шлях держави до соборності: організацію головної української ради (1914р.), створення в 1918 р. Західної Української народної республіки (ЗУНР) та Української Галицької Армії. Діяльність Директорії – нового уряду української народної республіки та його бажання до об’єднання українських земель. Особливу увагу читачів бібліотекарі привернули до тексту універсалу Директорії, який засвідчував об’єднання Західно-Української народної республіки Галичини, Буковини, Закарпаття та Придніпрянської України. На виставці є матеріал про святкові урочистості, які пройшли в Києві на Софіївській площі 22 січня 1919 року в день ратифікації Акту Злуки. Один із розділів виставки розкриває духовне єднання українського народу в сучасній Україні для якого 22 січня залишилося в історії України як свято соборності України. | |
|
Всього коментарів: 0 | |