20:00
День наукової фантастики

2 січня відзначається День наукової фантастики. Це неофіційне свято, яке не визнається жодним з урядів. Воно було засноване у США та розповсюдилось по різних куточках нашої планети. 

Дата святкування вибрана не навмання - саме 2 січня 1920р. народився Айзек Азімов, один з найвідоміших письменників-фантастів. Він справив великий вплив на розвиток жанру, а деякі терміни з його робіт, наприклад, «позитронний» і «роботехніка», міцно увійшли до багатьох мов.

Хоча батьком наукової фантастики вважають французського письменника Жуля Верн.

В жанрі наукової фантастики працювали такі видатні письменники, як Герберт Веллс – один з найкращих фантастів усіх часів; Артур Кларк; Френк Герберт; відомий кожному Рей Бредбері; Вільямс Гібсон, який заснував жанр кіберпанку, та інші.

Навіть якщо ви не є прихильником цього жанру, то саме в цей день варто спробувати все ж таки взяти до рук науково-фантастичний роман, і перед вами відкриються чудові можливості поринути в неймовірний вир фантастичного світу. Як варіант, можна переглянути фільм, відзнятий за мотивами одного з науково-фантастичних творів.

Тож приєднуємося та святкуємо, перечитуємо наших українських видатних фантастів. 

Олесь Бердник - український письменник-фантаст, футуролог, публіцист, філософ, громадський діяч, глобаліст, богослв та політик, політв'язень радянських таборів. Автор понад 20 романів і повістей. Твори Бердника перекладено низкою мов, зокрема англійською, німецькою, французькою та угорською.

Популярний творець фантастичної літератури та засновник духовної течії, яка поєднує космічне бачення світу та україноцентризм. Найвідоміший роман – Зоряний корсар (1971), перекладений 26 мовами.

Читати твори письменника онлайн можна на сайтах https://www.ukrlib.com.ua та https://nashformat.ua/authors/oles-berdnyk-books

Володимир Владко, справжнє прізвище Єре́мченко,— український письменник-фантаст, журналіст та театральний критик. Твори Володимира Владка перекладено мовами багатьох народів світу. Роман «Аргонавти Всесвіту» шість разів видавався в Японії, з творами письменника знайомі читачі багатьох європейських країн.

Читати твори письменника онлайн можна на сайтах https://coollib.net та https://readukrainianbooks.com 

 

Категорія: Оголошення | Переглядів: 328 | Додав: AdministratoR | Теги: наукова фантастика, центральна місібліотека м. Бах | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]