Все далі у часі від нас трагічні події Другої світової війни, з кожним роком все менше серед живих тих, хто ціною свого життя та здоров’я здобув для нас Велику Перемогу. Але пам’ять про ту війну допомагають нам зберегти музеї.
Напередодні Дня Перемоги в Центральній міській бібліотеці відбулась віртуальна подорож музеями бойової слави. Користувачі бібліотеки, гості бібліотеки - учні 6-Б класу ЗОШ №24 – за допомогою сучасних технологій «відвідали» Національний музей історії України у Другій світовій війні, який знаходиться в м. Києві. Вони піднялись на круті схили Дніпра, побували біля монумента «Батьківщини-матері», завітали до Залу Слави, пройшлися залами головної експозиції, переглянули найбільш цікаві експонати музею на головній експозиції (http://www.warmuseum.kiev.ua).
Потім користувачі здійснили віртуальну екскурсію Національним військово-історичним музеєм України, де також пройшлися залами музею, присвяченими періоду Другої світової війни (http://incognita.day.kiev.ua/virtualna-ekskursiya-naczionalnim-vijskovo-istorichnim-muzeyem-ukrayini.html).
Фашизм був засуджений як злочин проти людства. Метою німецько-фашистської навали було не тільки завоювання інших країн, але й фізичне знищення населення окупованих країн, всіх інакомислячих. І таке не можна забути. Тому бібліотекарі запропонували присутнім побувати у меморіалах, де раніше були фашистські табори смерті. Це Бухенвальд та Освенцим. Історія зберегла відео та фотоматеріали, які були зроблені американськими військовими в перші години визволення Бухенвальду, а Інтернет зробив їх доступними для всіх. Ці вражаючі кадри нікого не залишили байдужими. Панорама Бухенвальду доступна за посиланням (http://www.streetvi.ru/de/2052246-%D0%91%D1%83%D1%85%D0%B5%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%B4/)
Те, що робили фашисти у цих таборах, важко усвідомити. Тому віртуальна подорож найбільшим «комбінатом смерті» Аушвиц - Біркенау, який фашисти зробили біля міста Освенцим у Польщі (http://auschwitz.org), запам’ятається надовго як загроза для всього людства. Саме тому треба пам’ятати події тієї війни, щоб не допустити подібного у майбутньому.
Кожен з нас може внести свій вклад у збереження пам’яті про Велику Перемогу. Бібліотекарі познайомили присутніх на заході з проектами телеканалу Інтер «Наш полк» (http://polk.inter.ua/) та «Ніхто не забутий» (http://pamyatniki.polk.inter.ua/) та запропонували приєднатися до цих проектів.
Ось таким незвичним за формою заходом відмітили День Перемоги у центральній бібліотеці.
|
 
4 травня 2017 року міська бібліотека для дітей спільно з музичним відділенням школи мистецтв провели літературно-музичну зустріч «Перемого в серці кожного живе», присвячену Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Захід відбувся на майданчику біля бібліотеки за підтримки DREAMactions – спільного проекту CANactions та WNISEF. На зустрічі були присутні ветерани війни, учні НВК №11, читачі бібліотеки, мешканці нашого міста. Музична зустріч розпочалася читанням віршів про війну та Перемогу у виконанні працівників бібліотеки. Про те, як народжувалися пісні воєнного часу, як вони допомагали солдатам перемагати ворога, а їх рідним - чекати бійців з війни, розповіла завідуюча фортепіанним відділенням Кольцова Г. В. У виконанні учнів школи звучали відомі пісні і композиції: «Я хочу, чтобы не было войны», «Я нарисую страну», «Я маленька українка». Усіх зворушила пісня «Баллада о седом генерале», присвячена присутньому на заході ветерану, якого квітами сердечно привітали всі гості майданчику. Хвилиною мовчання присутні віддали данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої світової війни. Наприкінці свята всі учасники і гості разом виконали улюблену всіма поколіннями ніжну і зворушливу пісню «Катюша». Бібліотекарі запросили читачів ознайомитися з книгами і експонатами виставки «Вогонь війни у пам’яті народній».
|
До дня Чорнобильської трагедії в бібліотеці-філіалі №2 для масового читача була розгорнута виставка-застереження «Чорна спадщина Чорнобиля». Усі присутні мали змогу познайомитись з книгами, які розповідають про пожежників, солдатів, лікарів, водіїв, відправлених на боротьбу зі смертельною радіацією. В цей час вони не думали про себе, а знищували осередок стихійного лиха, піклуючись про дітей, стариків, жінок та наше майбутнє. Ця виставка застерігає людство від подібних катастроф, які гублять нашу землю та все живе на ній.

|
Рано чи пізно школярі замислюються над тим, яку професію обрати: щоб і сподобалося працювати, і були можливості кар’єрного зростання, і щоб робота приносила не лише задоволення, але і давала можливість відчувати себе фінансово незалежним. В сучасному світі з’явилося багато нових професій. 28 квітня в читальній залі бібліотеки-філіалу №2 відбулася вікторина «У світі професій», яка не тільки познайомила учбову молодь з деякими професіями, а й перевірила їх на знання відомих і новітніх. Мета заходу - допомогти школярам правильно обрати професію та знайти якомога більше детальної інформації про неї.

|
25 квітня читальний зал центральної міської бібліотеки розцвів гірляндами писанкових квітів та різнокольорових зайчат. У цей день німецьке товариство «Відергебург» разом з членами мовного «Deuschklub», який вже третій місяць працює в бібліотеці, святкували католицьку Пасху - Ostern. Захід проводився в рамках Року німецької мови в Україні та проекту #EULIB «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в публічних бібліотеках».
Бібліотекарі підготували для членів клубу відеопрезентацію про історію пасхальних свят, які відзначають католики Німеччини. Голова товариства Олег Гехт привітав усіх зі святом. Для дітей, присутніх на заході, був організований веселий пошук захованих пасхальних крашанок. Діти, які знайшли найбільше яєць, отримали чудові подарунки. Родзинкою свята стало віршоване привітання членів «Deuschklub». За святковим столом зібралось молоде та старше покоління німців, а також ті, хто бажає вивчати мову європейської держави. Всі пригостились чудовою пасхальною випічкою: штруделем, пирогами та іншими національними стравами. Присутні читали вірші та співали пісні на німецькій мові.
У цей день одна з найбільш розвинених країн – Німеччина стала ближче для всіх присутніх на заході.
|
« 1 2 ... 96 97 98 99 100 ... 182 183 » |