09:48
26 грудня  у світі відзначають День подарунків

Історія свята.

Свято виникло у Великій Британії та з часом розповсюдилося світом. День подарунків відзначають у Великобританії та в низці країн Британської співдружності націй: Австралії, Новій Зеландії, Канаді, Кірибаті, Самоа та ін. У деяких європейських країнах, таких як Румунія, Угорщина, Німеччина, Польща, Нідерланди та  Скандинавія, 26 грудня відзначається як другий день Різдва.

В оригіналі свято називають «Boxing Day», що дослівно перекладається як «день коробок». 

Цікаво, що маються на увазі саме коробки, в які складають подарунки, які в цей день всі підносять один одному.

Історично склалося так, що 26 грудня відкривали пожертвування у церкві, які збирали напередодні на Різдво, 25 грудня. Їх роздавали бідним. Саме тому вважають, що в цей день потрібно подарувати подарунок не тільки близьким, але й допомогти бідним. 

Існує кілька версій походження цього свята. Згідно з однією з них, 25 грудня протестанти й католики всього світу відзначили одне з головних християнських свят Різдво Христове. Згідно з традиціями, саме на Різдво у дім приходить Санта-Клаус і залишає подарунки. А на ранок люди їх знаходять. І будинок стає сповнений відкритих коробок.

За іншою версією свято має буквальний переклад «День боксу», і назва ця з'явилася від того, що присутні на святкуванні Різдва долучалися до народної  англійської забави — боксу. До речі, у наш час, в День подарунків в африканських країнах-членах Співдружності націй —  Гані, Уганді, Малаві, Замбії і Танзанії — влаштовуються боксерські поєдинки серед професіоналів, пізніше цю практику стали підтримувати в Гвіані та Італії.

А от історична версія свята стверджує, що за старих часів аристократи 26 грудня обдаровували васалів і прислугу, які отримували вихідний в цей день, бо в Різдво працювали на святі у господарів.

Також 26 грудня купці видавали всім, хто працював на них (продавцям, слугам, та посильним) своєрідні різдвяні премії — коробки зі смачною їжею та ласощами. Деякі вважають, що це і поклало назву святу.

До речі, у католиків є свято-аналог Дню подарунків, яке відзначається також 26 грудня, — День Святого Стефана. Традиції схожі, тому ці свята нерідко плутають.

Дарувати подарунки дуже приємно, але до вибору презента необхідно поставитися з особливою увагою. Зовсім не обов’язково витрачати багато грошей, адже головне – це увага та турбота.

Подарунок може бути сюрпризом, корисним або просто приємним, головне зробити це від чистого серця. Тож, якщо маєте бажання й можливість, привітайте своїх друзів, побратимів, близьких та знайомих із Днем подарунків! 

Народні прикмети і традиції 26 грудня.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

  • дивилися, який день 26 грудня: якщо день сонячний, то такого ж слід чекати і на 31 грудня;
  • 26 грудня на вулиці заметіль - весна буде пізньою;
  • якщо сороки сідають на сніг, то буде тепло;
  • сонце 26 грудня сідає за велику хмару - вночі може початися заметіль;
  • під житлом чути виття вовків, значить скоро прийде тепло.

Що не можна робити в цей день:

  • цього дня наші пращури вірили, не можна впрягати в сани білого коня, щоб не накликати біди;
  • також 26 грудня не радять починати нові справи;
  • цього дня краще намагатися не сваритися і не лихословити;
  • забороняється відмовляти в допомозі всім, хто цього дня про це попросить;
  • не можна залишати біля входу віник. Вважалося, що якщо його залишити біля порога, то віник заберуть відьми.

 

Веселих вам свят

Переглядів: 51 | Додав: AdministratoR | Теги: #Управління_культури_Бахмутської_мі, #Бахмутська_ТГ, #Бахмут_Жива_бібліотека, #Центральна_міська_бібліотека | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]