В рамках святкування світовою спільнотою 200-річного ювілею геніального поета Т.Г. Шевченка в читальному залі центральної міської бібліотеки оформлено книжкову виставку «Т.Г.Шевченко – пророк і символ України».
Представлені на виставці матеріали розкривають величний масштаб постаті геніального поета в світовому вимірі, його поетичну та мистецьку спадщину, увіковічення його ім’я в серцях і пам’яті народній.
В першому розділі виставки про життя та творчий шлях поета подана нова, раніше невідома широкому загалу читачів література, в якій з’являється особистісний погляд на Шевченка як національного поета, як борця за свободу окремої людини і цілих народів, як романтика.
Цікаво буде познайомитись з книгою талановитого епістоляриста Дмитра Нитченка (Дмитра Чуба), який довгі роки жив в Мельбурні (Австралія), «Живий Шевченко». Письменник описав свого Шевченка як живу людину серед людей, а не як ікону і не прекрасну абстракцію. Він описує невигадані історії з біографії поета про його місце в духовному житті нації.
Не менш цікавий літопис життя і творчості Т.Г. Шевченка представлений відомим літературознавцем Петром Журою в книзі «Труди і дні Кобзаря». Автор день за днем простежує життєвий і творчий шлях поета і художника, де на документальній основі встановлює точні дати його перебування в Україні та за її межами, виникнення кожного віршованого чи малярського твору.
Книга члена центральної ради, громадського діяча УНР, професора Павла Зайцева «Життя Тараса Шевченка» дає вільне, неупереджене, а інколи необ’єктивне представлення біографії поета, але загалом в книзі викреслюється постать поета-пророка у всій своїй величі і багатстві.
Книга «Вічний як народ» розповідає про складні шляхи біографії та творчості Т. Шевченка, про суперечливі інтелектуальні та духовні шукання в його поезії. Цікавим є розділ книги про останні дні поета, про перепоховання в Україні на Чернечій Горі, про пам’ятники, які поставлені в різних куточках світу.
Вчителям-мовникам буде цікаво познайомитись з літературою, представленою у другому розділі виставки «Етюди про поетику Шевченка». В книгах по-сучасному тлумачать хрестоматійні Шевченкові поезії, його медитативну лірику та козацьку романтику нації.
«Тарасові музи» - так названий третій розділ виставки, де для широкого кола читачів пропонуються книги про інтимне життя поета, в яких розповідається про палке кохання до жінок, про нездійснені мрії та про сімейне щастя поета.
Про мистецьку літературну спадщину Шевченка можна дізнатись з четвертого розділу виставки, де представлені книги Д. Антоновича «Шевченко-маляр», В. Яцюка «Віч-на-віч з Шевченком», В. Іванишина «Непрочитаний Шевченко». В цій книзі автор пропонує нетрадиційне, якісно нове бачення та осмислення живописного полотна художника «Катерина».
«Шевченко у спогадах його сучасників» – один з не менш цікавих розділів виставки. Варто звернути увагу на книгу «Я дуже щиро вас люблю» упорядника О.В.Ковалевського, де основою збірки є повість княжни Варвари Рєпніної «Безмовна любов» та її листи до Шарля Ейнара, які висвітлюють особливості характеру і художні уподобання та смаки Шевченка.
Розділ «Тарас Шевченко в пам’яті народній» завершує виставку про поета-пророка і символу нинішньої незалежної і соборної України. В збірці розповідей, статей, нарисів «Тарас Шевченко в моєму житті» зібрані людські документи про уявні спілкування з поетом, який жив поза нашим часом, але присутній серед нас навічно. В цьому розділі ви знайдете книги про шевченківські місця в Україні, про друкування його поезії за кордоном.
Шевченківська спадщина давно стала нетлінною і важливою частиною духовного єства українського народу. Шевченко для нас це не тільки те що вивчають, а й те чим живуть, з чого черпають сили і надії цілі народи.
Центральна міська бібліотека запрошує відвідати виставку всіх, хто любить поезію Шевченка, хто цікавиться складною долею поета.
Голопьорова В., нач. Відділу обслуговування ЦМБ.