6 грудня в читальній залі центральної міської бібліотеки зібрались на своє перше засідання юні творчі таланти міст Артемівська, Часів Яра, селища Опитне. Учасники мріють стати учнями Міжнародної Академії літератури і журналістики (МАЛіЖ) Артемівського відділення, презентованої 26 листопада 2015 року.
Викладач Горлівського інституту іноземних мов, поетеса і керівник МАЛіЖ Ковальська Наталія Валеріївна ознайомила дітей з можливостями навчання в «малій академії», із завданнями на наступне засідання, окреслила головну мету – навчити літературному віршуванню, готувати цікаві фоторепортажі, покращити майстерність у малюванні.
Вже на першому засіданні учасники читали свої вірші, співали пісні, покладені на власні поезії, розповідали про захоплення. Виступаючих дітей: Севрюкову Олександру, Савченко Альбіну, Лукіна Олександра і Рогаченка Миколу - привітали оплесками.
Гість із Червонограду, член правління МАЛіЖ і автор поетичних збірок Ігор Дах розповів про діяльність МАЛіЖ, про бонуси, які отримують «маліжани» під час вступу до вишів. Поет прочитав чудовий вірш про казкову ніч перед Днем Святого Миколая.
Майбутні «маліжани» ще довго не розходились, спілкуючись з керівником, гостем та поміж собою. Друге засідання відбудеться 20 грудня. Маємо надію, що наших артемівських «маліжан» почують і на теренах Міжгірського фестивалю, а також прочитають на сторінках видавничої газети «Сузір’я», яка виходить у Львові.
Доброї, щасливої дороги Вам, юні таланти!
|
26 ноября в читальном зале центральной городской библиотеки было презентовано Артемовское отделение Международной академии литературы и журналистики, которое начнет свою работу в Бахмуте-Артемовске в декабре месяце.
Об истории создания МАЛиЖ, ее деятельности на территории Украины рассказал гость из города Червонограда, Львовской области, член правления МАЛиЖ, автор более 40 книг Игорь Тимофеевич Дах.
С приветственным словом выступил руководитель созданного в Артёмовске отделения МАЛиЖ, преподаватель Горловского института иностранных языков, член Горловского литературного объединения «ЗАБОЙ», лауреат литературной премии им. П. Беспощадного Наталья Валерьевна Ковальская.
Свое приветствие передал участникам наш земляк, поэт, член Национального Союза писателей Украины, народный депутат Украины II-III созывов, Почетный гражданин города, учредитель регионального конкурса «Все віддзеркалюється в Слові», которое зачитала директора ЦБС Т. Н. Беленко.
Василий Иванович Луговой, заместитель главного редактора газеты «ВПЕРЕД», поздравил всех присутствующих с этим событием и выразил надежду, что будущие «малижане» будут публиковаться на страницах газеты.
15 юных талантов с городских и районных учебных заведений прочитали свои стихи.
С музыкальным подарком выступили учащиеся Артемовской школы искусств.
В заключительном слове Наталья Валерьевна пригласила всех творческих ребят 9-16 лет города и района на первое заседание, которое состоится 6 декабря в 10.00 в центральной городской библиотеке.
|
26 ноября в 14.00 в читальном зале центральной городской библиотеки состоится презентация Артемовского отделения Международной академии литературы и журналистики для детей 9-16 лет. Приглашаем юные дарования!
|
Бібліотеки Артемівської міської централізованої бібліотечної системи в рамках Державної програми «Українська книга» отримали 254 примірника книг – це видання для дітей і юнацтва, твори сучасних і зарубіжних письменників, класиків світової літератури, книги по історії України, про Україну та ін. Незабаром читачі зможуть познайомитись з цими новинками в бібліотеках нашого міста,Часів Яра, Соледара.
|
11 листопада читальний зал центральної міської бібліотеки був переповнений. На зустріч з поетом Донеччини Миколою Джмілем прийшли студенти АКТІ та учні НВК №11. В цей день Микола Олександрович презентував свою третю збірку віршів під назвою «Коло».
Патріот своєї країни, учасник акції «Без Кучми», Помаранчевої революції та Революції Гідності. Микола Джміль паралельно з зачитуванням віршів зі своєї нової збірки вів урок духовності, де говорив про всеосяжну безмірну любов до Батьківщини, до матінки природи, до кожної простої людини.
Щирий, відвертий діалог з молоддю мав свої результати. Студентка Артемівського коледжу транспортної інфраструктури Руденко Яна звернулась до поета зі словами щирої подяки за зворушливі слова про рідну мову, про небайдуже ставлення до природи, про порядність в стосунках між людьми.
Ведуча заходу побажала поету нових поетичних збірок і подарувала осінні квіти.
|
|