До Всесвітнього дня здоров’я 6 квітня в бібліотеці-філіалі №2 було проведено годину здоров’я. Бібліотекар Інтернет-центру підготувала для читачів презентацію на тему «День здоров’я». Гості бібліотеки мали змогу наглядно ознайомитися з тим, як треба берегти та цінувати своє здоров’я, вживати корисну їжу та займатися фізкультурою. Діти із захопленням відгадували тематичні загадки та називали прислів’я та приказки.
Мета заходу - переконати дітей у тому, що здоров`я кожного залежить від способу життя і є основою щастя людини.
У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання 6 квітня у міській бібліотеці для дітей пройшло свято з дуже цікавими заходами: бібліотечна тусовка «Не сумуй! Читай! Мудруй!», огляд дитячих журналів «Розмаїття періодичних видань» та майстер-клас «Світ дитячої фантазії».
На свято до бібліотеки завітали діти школи №1, садочків №58 «Ясочка» і №28 «Дзвіночок». В ігровій формі бібліотекарі провели літературні вікторини, розвиваючі ігри та майстер-клас з розмалювання кульок. Наймолодші гості слухали казки і дивилися сценки до них, а діти шкільного віку знайомилися з новими яскравими журналами та книгами.
Всі присутні на святі отримали неймовірне задоволення та позитивні емоції.
Канікули – улюблена пора для всіх школярів. Міська бібліотека для дітей підготувала для своїх читачів цікаву та змістовну програму дозвілля. У перший день весняних канікул читачі заповнили Інтернет-центр, читальну залу, де мали змогу ознайомитися з новими книгами, енциклопедіями, цікавими і яскравими журналами, а також пограти в розвивальні ігри. Читачам із ЗОШ №1 бібліотекарі розповіли про екологічні проблеми світу і міський екологічний місячник в нашому місті. Дітям запропонували взяти участь у заходах до місячника. Майстриня із Центру технічної творчості дітей і юнацтва Кузнєцова Н. Є. у рамках конкурсу «Друге життя непотрібних речей» провела з дітьми майстер-клас з виготовлення виробів зі вторинної сировини. Із клаптиків джинсової тканини, мережева, шкіри діти вчилися робити корисні та практичні речі: брошки і заколки для волосся. Вправні руки дітлахів створили неповторні вироби. Головне, що зрозуміли діти - непотрібних речей не буває. Якщо проявити творчість і фантазію, то старим речам можна дати друге життя. Юні читачі цікаво провели перший день канікул.
Міська бібліотека для дітей запрошує у гості всіх бажаючих.
Бібліотечний урок «Книга у світі знань» зібрав 2 квітня у бібліотеці-філіалі №2 дітей молодших класів різних шкіл. Школярі познайомилися з історією виникнення книги, закріпили знання з правил користування книгою, з гігієни читання. Присутні відгадували загадки про книгу, називали прислів’я та приказки.
Книжкова полиця «Книга – твій друг» познайомила дітей з різноманітним книжковим світом. Кожен з присутніх розповів про свою улюблену книжку. Маленькі читачі декламували вірші, читали уривки з оповідань. Мультфільм «Гришкини книжки», який із задоволенням подивилися діти, показав, як не треба поводитися з книгою. Наприкінці заходу пролунала пісня про книгу.
1 квітня відзначається Всесвітній день птахів. За традицією до цього дня центральна міська бібліотека провела незвичайну слайд-вікторину на кращого знавця птахів рідного міста. У вікторині взяли участь учні 6-Б класу НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів багатопрофільний ліцей №11».
Працівники бібліотеки разом з волонтерами підготували презентацію «Птахи м. Бахмута та його околиць». Спочатку йшла розповідь про того чи іншого птаха, потім на новому великому екрані демонструвалась його світлина. Учням треба було за описом та повадками визначити назву птаха. За кожну правильну відповідь учасник отримував один бал. Переможцю треба було набрати не менше 5 балів.
Учні активно намагались відгадати, хто ж з пернатих зображений на фотографії. Версій було багато, правда, не завжди правильних. Діти навіть видумували нові назви птахів, наприклад, лебідь – шипуха, дятел маленький чи синиця міська. Але було цікаво, дуже жваво та весело. Перемогла дружба. Кожний з присутніх отримав вже традиційний солодкий подарунок – цукерки з «пташиною» назвою – «Тетеря».
Вікторина дала можливість в активній ігровій формі познайомити дітей з багатством та різноманіттям навколишнього світу, пробудити інтерес до спостереження за тваринним світом.