16 грудня до Дня Святого Миколая у читальній залі бібліотеки-філіалу №2 відбулася гра-вікторина «Забілів снігами гай, іде Святий Миколай». Ведуча свята, Чарівна Фея, гостинно привітала дітлахів дитячого садочка №16 «Ромашка», розповіла цікаву легенду про це новорічне свято. Діти із задоволенням відгадували загадки, читали вірші, а також приймали участь у різноманітних конкурсах: «Тарілка цукерок», «Намалюй Сніговика», «Спіймай сніжок», «Розмалюй новорічну кульку». Під новорічну пісню малята водили хоровод біля ялинки. Наприкінці свята всі діти отримали солодощі, а переможці конкурсів були нагороджені призами.
|
Наближається Новий Рік, чудове зимове свято, яке асоціюється з веселим настроєм, вітаннями та подарунками. 15 грудня в читальному залі нашої бібліотеки відбулося новорічне засідання клубу шанувальників кіно, в програмі якого було все: безпрограшна лотерея, вікторини «Это старое кино» та «Знакомый кадр», перегляд французької комедії «Вперед, Франция!», а головне - чудова святкова атмосфера. Керівники клубу вивчили читацькі формуляри та визначили трьох переможців, які відвідали майже всі засідання клубу. Вони отримали солодкі подарунки. Вечір добрих друзів завершився новорічним фуршетом. Бажаючі читали вірші, говорили чудові тости. Але найдорожче для бібліотекарів – це добрі, душевні слова вдячності за роботу нашого клубу, а їх було дуже багато. Приємно дарувати свято людям!
|
Два дні у центральній міській бібліотеці вирували пристрасті. Проводились громадські слухання з будівництва сміттєпереробного заводу у місті Х, були переглянуті результати виборів депутатів селищної ради селища Y, розроблялись стратегії розвитку громади та бюджети участі та багато чого іншого. Навіть вибиралися з пустелі після авіакатастрофи та вели детективне розслідування крадіжки.
І все це робили учасники тренінгу «Ефективні комунікації та партисипація», який проводився Міжнародною організацією з міграції (МОМ). Тренери Ганна Скитьова та Яна Брик дуже цікаво та доступно розкривали такі теми, як комунікації між різними групами, вертикальні та горизонтальні комунікації в громаді, методи CLEAR, розкрили таємниці слова «партисипація».
В тренінгу взяли участь працівники центральної бібліотеки, міського краєзнавчого музею, Горлівського інституту іноземних мов, керівники та члени органів самоорганізації населення та громадських організацій.
Учасники тренінгу дали високу оцінку роботі тренерів, своїй активності, логістиці тренінгу і отримали сертифікати від МОМ.
|
9 листопада в центральній міській бібліотеці на літературно – поетичний марафон «Мовний калейдоскоп» зібралися мешканці міста різних національностей і різних вікових категорій.
В марафоні взяли участь студенти Горлівського інституту іноземних мов (керівник Друп А.В.), Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури (керівник Ольховська Г.М.) та учні НВК №11 Мохасин Яра і Кім Вороніна (керівник Василенко С.О.).
Відкрив марафон студент 4 курсу Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури Носко Олександр, який прочитав вірш українською мовою. У виконанні студентів Горлівського інституту іноземних мов азербайджанки Сагієвої Гюзель, туркменок Баратової Нарбібі і Редженової Зухри прозвучали вірші їхніми рідними мовами. Член товариства "ХЕСЕД – ЦДАКА" Семенов Федір Михайлович прочитав повчальні для юнаків вірші на івриті. Грузинка Манана Бендиліані озвучила грузинською мовою уривок із поеми Шота Руставелі «Витязь в тигровой шкуре». Білоруську поезію представила бібліотекар ЦМБ Шаврова Н.П. гумористичним віршем Кіндрата Кропиви. Німецьку поезію прочитала студентка Горлівського інституту іноземних мов Діана Потапцева. Російську поезію віршами Едуарда Асадова і Володимира Висоцького представила Бондаренко О.В. - голова ГО «Надія» та ветеран освіти Калюжна Л.П. Вперше в стінах бібліотеки звучала арабська мова, якою учениця 8-го класу НВК №11 Яра Мохасин прочитала вірш йєменського поета. Доповненням до кожного виступу була розповідь ведучої бібліотекаря Горбуленко О.Г. про особливості мови та поезії різних народів.
Після завершення заходу ще довго його учасники не розходилися, спілкувалися з новими друзями, яких знайшли у бібліотеці. Спільне фото на згадку і добрі побажання працівникам бібліотеки надовго залишаться в пам’яті тих, хто брав участь в мовному марафоні.






|
Милосердя та доброта – два крила, на яких тримається людство. Це добре усвідомлюють працівники міської бібліотеки для дітей. Свою діяльність у сфері обслуговування дітей з обмеженими і особливими потребами бібліотека здійснює в координації з районним центром соціальної реабілітації, інтернатом, освітніми закладами, окремими сім’ями. Із центром соціальної реабілітації бібліотека співпрацює протягом багатьох років. Спільно проводяться майстер-класи для дітей, масові заходи, доброчинні свята.
3 листопада 2016 року до міської бібліотеки для дітей завітали особливі діти – вихованці районного центру соціальної реабілітації. Нових вихованців познайомили з оновленим читальним залом бібліотеки, комфортними меблями, цікавими книжками, новими журналами. В інтернет-центрі діти із задоволенням переглянули мультфільми і погортали анімаційні 3D книги. На згадку про бібліотеку юні читачі отримали яскраві закладки.
Сприяючи соціальній адаптації дітей, співпраця буде продовжуватися і далі.
 

|
|