Любі школярики! Ми відкриваємо щонедільну рубрику «Поради маленьких бібліотекарів» для наших юних читайликів. Чому від бібліотекарів? А тому, що вони, як і бібліотекарі, запропонують вам найцікавіші книжечки!!! Отже, ВИПУСК 1. Сьогодні з вами Софійка.
Як правильно відповісти на запитання “Котра година?” і взагалі, як правильно говорити про час українською?
Запам'ятайте, що в українській мові годину завжди вказуємо порядковим числівником, тобто таким, що відповідає на питання «Котра?»: перша година, одинадцята година…
... Читати далі »
Всі ми з вами дуже різні, у кожного з нас своє особисте життя, зі своїми планами, проблемами і інтересами. Але об’єднує усіх нас одне спільне бажання – кожен з нас хоче бути щасливим. Мало хто з нас прислухається до порад інших, вважаючи за краще свій шлях помилок і проб. І все ж таки деяких помилок краще не робити, бо занадто вже багато горя вони здатні заподіяти.
Діагноз “наркоман” звучить коротко і приречено: ще живий, ще сповнений сил, і немає тебе!
Наркоманія – хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, що викликає в малих дозах ейфорію, у великих – оглушення, наркотичний сон.
... Читати далі »
Ерік Артур Блер народився 25 червня 1903 року в індійському селі Мотіхарі на кордоні з Непалом.
Батько, Ричард Блер, служив в одному з департаментів індійської адміністрації Великобританії. Мати письменника, Іда Мейбел Блер була дочкою французького торговця.
У 8 років, його не без проблем влаштували в приватну підготовчу школу в графстві Сассекс. Через кілька років, проявивши неабиякі здібності в навчанні, хлопчик одержав стипендію для подальшого навчання в Ітоні, найпривілегійованішій школі Британії
... Читати далі »
Вітаємо наші маленькі друзі! Нарешті канікули, тому час поміркувати яку ж книжечку почитати. Радимо почитати книги Шарля Перро́ — французького письменника, поета і критика, основоположника жанру літературної казки. Він автор дуже популярних і всесвітньо відомих казок — «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Спляча красуня», «Червона шапочка», «Синя Борода», «Осляча Шкура», які увійшли до збірки «Казки матінки моєї Гуски, або ж історії та оповідки минулих часів з повчальними висновками» (1697). Деякі версії давніх казок Шарля Перо вплинули на німецьких казкарів братів Грімм, які представили свої власні версії більш ніж сто років потому. Більшість його казок друкуються ще й тепер, а також знайшли своє відображення в операх, балетах, фільмах та театральних виставах. Найвідомішим музичним твором на основі казки Перро став балет Петра Ілліча Чайковського «Спляча красуня». Крім того, Перо став важливою постаттю у літературному житті Франції XVII століття та виступив на підтримку сучасної літератури у суперечці про «давніх» та «нових», яку ініціювала Французька академія.