Категория: Звернення | Просмотров: 1123 | Добавил: Admin | Дата: 29.12.2010 | Комментарии (0)

Саме таку назву отримав захід, який нещодавно проводився в центральній бібліотеці. Річ у тім, що зараз мало хто з молоді може красиво зав’язати краватку.  Тому і було вирішено провести такий собі «майстер-клас» для учнів 8-го класу УВК «ОШ №11» з використанням сучасних Інтернет-технологій.

Учні віднеслись до пропанового заходу по-різному. Деякі, особливо дівчата, вважали, що їм це зовсім непотрібно,  інші, навпаки, намагались скористуватись тими відео-інструкціями, які були знайдені в Інтернет. Що з цього вийшло, можна переглянути нижче, на фотографіях та у відео сюжеті.

Всі присутні мали змогу під час заходу безкоштовно записатися до бібліотеки. Хто захотів, той це зробив, хто – ні, то не силували.

А один хлопець вирішив проявити свої знання вітчизняної історії та пожартувати. Заповнив читацький формуляр від імені Володимира Ілліча Леніна. Але, вважаємо, жарт не вдався, бо виявилось дуже багато граматичних та фактографічних помилок. До Леніна можна ставитися по-різному, але те, що він був людиною освіченою і, безумовно, грамотною, сумнівів не викликає. Своє по-батькові він точно писав правильно. Ще хотілося б порадити авторові жарту почитати біографію вождя і дізнатися, що народився він у 1870 році, а не в 1875. Тому перше, ніж жартувати, треба упевнитись у своїх знаннях.

Та це так, до речі. Головне, що присутні за одне заняття нехай і не так вдало навчились зав’язувати  краватки, але дізнались, що в бібліотеці є нові комп’ютери, які були отримані за програмами «Бібліоміст» та «Leap-2010», що користувачам надається безкоштовний доступ до Інтернет і багато інших цікавих послуг.

Сподіваємось на нові зустрічі з учнями не тільки цієї школи, але й інших учбових закладів міста.

До побачення!

Захарова Н.,

нач. відділу інформації ЦМБ.

Категория: Масові заходи | Просмотров: 1080 | Добавил: Admin | Дата: 06.12.2010 | Комментарии (0)

Швидко минає час, і ось нова зустріч лідерів бібліотечної справи у Полтаві 25-26 листопада. 

Знайомі і вже майже рідні обличчя,  чудовий готель «Палаццо» та, всупереч прогнозам, ясна, сонячна погода. Що ще треба для плідної роботи?

А вона дійсно виявилася плідною. Тема семінару дуже актуальна – «Визначення репертуару нових бібліотечних послуг для місцевої громади і користувачів бібліотек».  Не секрет, що бібліотеки зараз відвідують значно менше людей, ніж 20-30 років тому. Ця тенденція спостерігається в усьому світі. Тому бібліотекарі розмірковують, якими ж послугами сьогодні можна залучати нових користувачів та не втратити існуючих. На семінарі в Полтаві теорія тісно перепліталася  з практикою. Особливо цікавими та результативними були робота в групах та «мозкові штурми» з розробки репертуару інноваційних бібліотечних послуг, форм їх реклами. Дуже цікавими були презентація досвіду роботи публічних бібліотек США та відеофільм «Бібліотека ХХІ століття». Як же нам ще далеко до їх рівня! Але є до чого прагнути, є майбутнє у бібліотек!

Цікавими і корисними також були відео сюжети бібліотекарів України та Росії. Тому працюємо на користь своїх користувачів і задля розвитку місцевих громад!

Не можна обійти мовчанням і саме місто. Полтава – старовинне місто, де все дихає історією, де оживають в уяві величні постаті минулих років. Виявляється, скільки ж видатних імен пов’язані з Полтавою  - М.В. Гоголь, І.П. Котляревський, Ісак та Зіновій Дунаєвські, А.С. Макаренко, Т.Г. Шевченко, Ю. Кондратюк, Панас Мирний, В.І. Вавілов та багато-багато інших, всіх не перерахувати.

А як же можна було побувати у Полтаві та не посидіти у ложці біля галушок, не постояти біля білої альтанки та не подивитися на Полтаву вдень та вночі, коли сяє вона тисячами вогників?!

А наприкінці і зовсім несподівані події – сумісне очікування на від’їзд в одному номері, розмови у неформальній обстановці, спогади, мрії, надії на подальші зустрічі. І вже зовсім чарівна ніч  - з першим снігом, таким лапатим, рясним, як у казці!

До побачення, Полтава, дякуємо за гостинність!

Н. Захарова,

начальник відділу інформації ЦМБ

Категория: Наші досягнення | Просмотров: 1468 | Добавил: Admin | Дата: 28.11.2010 | Комментарии (1)


Только для вас  - акция бесплатной записи в городские библиотеки, посвященная Дню студента!


Спешите!!!

С 15 по 21 ноября вы можете совершенно бесплатно стать читателями сразу 8 городских библиотек. К вашим услугам – почти полмиллиона книг, более 200 названий газет и журналов, свободный доступ в Интернет, электронная почта, программа Skype, кружок английского языка и большой фонд литературы на английском языке (центральная библиотека) и многое другое.

Библиотеки ждут именно вас! Оформите бесплатно один читательский билет и посещайте все городские библиотеки!

Справки по телефону 44-15-68.

Категория: Акції | Просмотров: 1455 | Добавил: Admin | Дата: 12.11.2010 | Комментарии (0)

        У жовтні ц.р. директор ЦБС Біленко Тетяна та начальник відділу інформації центральної бібліотеки Захарова Ніна стали переможцями другого етапу конкурсу «Лідер бібліотечної справи». Цей конкурс проводиться програмою «Бібліоміст». В рамках конкурсу переможці пройдуть навчання на тренінгах, начальних поїздках, зможуть розробити і подати проект розвитку місцевої громади. 

        І ось наприкінці жовтня відбувся перший тренінг. Він проходив у Кам’янці – Подольскому у чудовому приміщенні Гала-готелю.

        Цей професійний форум зібрав біля 50 кращих фахівців бібліотечної справи. Мова йшла про співпрацю бібліотек з громадами та залучення до бібліотек нових категорій користувачів, про впровадження в бібліотеках нових технологій, зокрема Web 2.0 та Web.3.0. З цікавими доповідями виступили експерти – директори обласних бібліотек м. Миколаєва, Рівно та Вінниці. Вони поділилися своїм досвідом роботи та враженнями від навчальної поїздки до США, яка відбулась в рамках першого етапу конкурсу «Лідер бібліотечної справи».

        Ось що розповідає наш учасник цього тренінгу.

        Захарова Ніна: «Сьогодні дуже змінюється уява про бібліотеки та послуги, які вони надають. Тепер бібліотекарю замало просто видати книжку. Хоча і раніше справжній бібліотекар,тобто  бібліотекар душею, був читачеві і порадником, і «лоцманом у книжковому морі». І ще невідомо, коли  бібліотекарю було важче – 20-30 років тому, чи зараз, коли у нього є такі помічники, як електронний каталог та Інтернет. Але те, що вже неможливо жити «по-старинке», це безперечно. Змінюється суспільство, змінюються і функції бібліотек, послуги, які вони надають мешканцям громади. Значне місце в роботі бібліотек посідає тепер проектна діяльність. Сучасний бібліотекар повинен володіти основами фандрейзінгу, маркетингу, мерчандайзінгу. Про це йшла мова під час тренінгу.

        Я дізналась багато цікавого, нового, змогла поспілкуватись з колегами з усіх куточків України. Я дуже вдячна програмі «Бібліоміст» за можливість, як то кажуть, і на інших подивитись, і себе показати. Я вперше потримала у руках пристрій для читання електронних книг.

        Мені  приємно і те, що наша бібліотечна система теж не пасе задніх, що навіть 2 особи з ЦБС стали переможцями цього конкурсу і, впевнена, достойно представляють наше місто бібліотечній спільноті країни.

        Крім того, мені просто дуже сподобався сам готель, особливо його подвір’я – альтанки, альпійські горки. Крім того, я вперше в житті побувала у боулінг-клубі. Мені дуже сподобалось.  Буцімто, що там такого – кидай собі м’яч. Але як це захоплює! І вразило саме місто – Кам’янець-Подільський.  Його неповторна атмосфера давнини, собори, вежі стародавньої фортеці (на превеликий жаль, ми їх бачили тільки здалеку).

        Впевнена, я ще довго буду згадувати цей тренінг і намагатимусь втілювати в життя ідеї та поради, почуті на ньому».

        Наші учасники з нетерпінням чекають наступних зустрічей з лідерами.
Категория: Наші досягнення | Просмотров: 1610 | Добавил: Admin | Дата: 12.11.2010 | Комментарии (1)

« 1 2 ... 370 371 372 373 374 ... 381 382 »