До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів центральна міська бібліотека підготувала виставку-реквієм «Фашистські табори смерті -  геноцид проти людства», на якій представлено матеріал про цю трагічну сторінку історії. Детальніше познайомитись з літературою, представленою на виставці, можна тут

Категория: Масові заходи | Просмотров: 43 | Добавил: AdministratoR | Дата: 08.04.2021 | Комментарии (0)

В бібліотеці - філіал№1 стартував 25ю березня Всеукраїнський Тиждень дитячого читання  " Країна книжкова - країна казкова". Учасники заходу - учні ЗОШ№5 з цікавістю переглянули відеофільм "Як твориться книга", перегорнули сторінки книг Шарля Перро, Астрід Ліндгрен, Памели Треверс та інш. Також школярі мали можливість опанувати мистецтво виготовлення книжок - маляток.

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 3 | Добавил: AdministratoR | Дата: 07.04.2021 | Комментарии (0)

«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються, кажуть «Бувайте здорові!», тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах. Але проблема в тому, що не думати про нього дуже небезпечно. І тому 7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.

Якщо умовно покласти на одну чашу терезів здоров’я, а на другу — всі інші цінності світу, то здоров’я переважатиме.  Тож День здоров'я — саме час нагадати усім: про свій організм і своє самопочуття треба піклуватися постійно. Адже здоров’я може мати дуже дорогу ціну.

 В умовах пандемії солідарність усіх людей на планеті у питаннях збереження здоров'я набуває особливого значення. Тому ми бажаємо всім його надійного збереження. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними!  Бережіть красу та здоров’я, і не тільки 7 квітня, і нехай Всесвітній день здоров’я буде приводом до цього.

Дотримуйтеся здорового способу життя і будьте  завжди здорові! 

https://www.youtube.com/watch?v=IK0JITn_kXc&ab_channel=UkraineMFA

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 30 | Добавил: AdministratoR | Дата: 07.04.2021 | Комментарии (0)

#БахмутЩодняНоваІсторія

До уваги мешканців Бахмуту,  гостей міста, всіх, хто цікавиться історією свого краю та країни. Центральна міська бібліотека продовжує цикл публікацій «Нові імена на карті м. Бахмут». Він присвячений  особистостям, чиї імена з’явились у  назвах вулиць міста  згідно з Постановою Верховної Ради України від 4 лютого 2016р. № 984-VIII. «Про перейменування окремих населених пунктів та районів»

Так склалося, що не всі ми знаємо тих людей, на честь яких перейменовано вулиці міста. Тож ці публікації, сподіваємось, допоможуть заповнити прогалини у наших знаннях про свій рідний край та його діячів.

Любов Михайло Федорович, Герой Радянського Союзу

Народився 13 листопаду 1913р. в с. Ложкіно Глазовського повіту Вятської губернії (нині -  Богородський район Кіровської області). Після закінчення 5-ти класів Ухтимської неповної середньої школи в 1927 році працював бухгалтером в ліспромгоспі в Пермській області. В 1936-1937 роках проходив службу в Червоній Армії. У лютому 1940 року повторно покликаний в армію. З червня 1941 року - на фронтах Великої Вітчизняної війни. До жовтня 1943р. командував стрілецькою ротою 836-го стрілецького полку 240-ї стрілецької дивізії 38-ї армії Воронезького фронту.

Любов М.Ф. відзначився під час битви за Дніпро. 1 жовтня 1943 року рота Любова першої переправилася через Дніпро в районі села Лютіж Вишгородського району Київської області Української РСР і захопила плацдарм на його західному березі, а потім захопила важливу висоту, відбивши ряд німецьких контратак. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 листопада 1943 року за «зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецькими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм» лейтенант Михайло Любов був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу. В нагородному листі описаний подвиг героя (див. посилання http://www.podvignaroda.ru/?#id=150020261&tab=navDetailManAward).

За бойові заслуги біля с. Лютеж він був удостоєний ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеню, про що йдеться мова в нагородному листі до Наказу № 0243/н від 23 грудня 1943р. військам 1-го Українського фронту (http://www.podvignaroda.ru/?#id=19823439&tab=navDetailManAward).

Михайло Любов ще не один раз проявив неабияку хоробрість, кмітливість та мужність. Так, влітку 1944р. він «проявив виняткове керівництво у взаємодії підрозділів, в результаті чого була відбита контратака противника. У цьому бою Любов був поранений в обидві руки, але не залишив поле бою, виконуючи поставлену задачу. За виявлену стійкість, мужність і ініціативу був нагороджений Орденом Червоного прапора» (http://www.podvignaroda.ru/?#id=31765629&tab=navDetailManAward).

 З початку прориву німецької оборони на р. Одер зі своїм взводом бився за м. Бернау. 21 квітня 1945р. бійці його взводу автоматним вогнем знищили 42 гітлерівця. Особистим прикладом, мужністю і відвагою він надихав бійців на подвиги. Першим увірвався в м. Бланкенбург і зі своїми автоматниками знищив 24 німецьких солдата. У цьому бою Любов М. Ф. був поранений, але поле бою не покинув, за що був нагороджений орденом Вітчизняної війни ІІ ступеню (http://www.podvignaroda.ru/?#id=29366088&tab=navDetailManAward).

На підступах до Берліна 22 квітня 1945р. взвод М.Ф. Любова знищив 23 гітлерівця і противник був вибитий зі своїх укріплених позицій. В цьому бою Любов був знову поранений. Нагороджений медаллю «За взятие Берлина» (http://www.podvignaroda.ru/?#id=1530707345&tab=navDetailManAward).     

Всього за війну М.Ф. Любов був поранений 8 разів.

У 1946 році в званні старшого лейтенанта М.Ф. Любов був звільнений в запас. Проживав і працював майстром виробничого навчання, столяром у м. Артемівську (с 2016р. - м.  Бахмут)   Донецької області. До 40-річчя Дня Перемоги був нагороджений орденом Вітчизняної війни І ступеню - http://www.podvignaroda.ru/?#id=1515999858&tab=navDetailManUbil.

Помер в м. Артемівськ 20.06.1986р.

Увічнення пам’яті:

Рішенням Бахмутського міської ради (Донецька область, Україна) провулок імені Лихачова перейменовано в провулок імені Михайла Любова.

Ім'я Героя увічнене на гранітній стелі на Алеї Слави в парку Перемоги м. Кірова. У травні 2015 року на будівлі школи в селі Ухтим Богородского району встановлено меморіальну дошку.

При підготовці публікації використано матеріали сайтів:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2,_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB_%D0%A4%D1%91%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

http://www.podvignaroda.ru

http://xn--c1aejxbfe9a.xn--p1ai/?id=778

https://rodnaya-vyatka.ru/person/111005

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 66 | Добавил: AdministratoR | Дата: 06.04.2021 | Комментарии (0)

Квітень, мабуть, найекологічніший місяць року. День птахів, День екологічних знань, День довкілля в Україні, День підсніжника, День матері Землі, Марш парків, Всесвітній день захисту лабораторних тварин, не враховуючи екологічні дати окремих країн. Тому темою квітневої зустрічі в бібліотечному еколекторії «Природа та ми» будуть загальні екологічні знання. Наша планета зараз знаходиться в такому стані, що або ми, або вона, скоріше, не вона і не ми. Особливо в ХХІ столітті людство так забруднило свій загальний дім – нашу чудову, унікальну голубу планету, що вона не витримує навантаження, стогне і дає опір у вигляді катастроф та інших не дуже приємних явищ. І хто знає, чи не сприяло таке загальне забруднення виникненню коронавірусу (це тільки припущення!).

Екологи всього світу б’ють на сполох, намагаючись зупинити варварське відношення до навколишнього світу, зберегти те біорізноманіття, яке поки що є на нашій планеті. Одним з найвидатніших захисників довкілля є сер Девід Фредеріко Аттенборо.

Девід Аттенборо народився 8 травня 1926 р., в західному  Лондоні, Англія. Він виріс в великій родині -  два рідні брати  та  дві прийомні сестри - під час Другої світової війни його   батьки вдочерили двох єврейських дівчаток-біженок з Європи. У дитинстві Аттенборо збирав копалини, каміння та інші зразки природи, які він представляв у власному «музеї».

Вищу освіту Аттенборо здобув в Клер Коледжі Кембриджського університету, де отримав ступінь бакалавра мистецтв в області природничих наук. У 1947 році він служив в армії в Уельсі і Шотландії.

Аттенборо почав працювати на Бі-бі-сі в 1952 у відділі «Talks», де обговорювалися нові програми. Знаменитий зв'язок між Аттенборо і природою почався з тригодинної передачі «The Pattern of Animals» («Тенденції у світі тварин»), знятої в Лондонському зоопарку разом з відомим натуралістом Джуліаном Хакслі.  Девід Аттенборо був ведучим цієї передачі. У програмі вони з'ясовували використання природою камуфляжу, апосематизму і шлюбних церемоній.

У вересні 1954 Аттенборо їде в Сьєрра-Леоне на зйомки матеріалу для циклу телепередач «Пригоди з дикими тваринами». Ці передачі мали великий успіх у глядачів і рік потому, у березні 1955р., Аттенборо зі своєю командою відправився в Південну Америку для зйомки нових матеріалів. В 1956 була проведена ще одна експедиція — на острів Комодо, для зйомки знаменитих комодських варанів. Потім були подорожі до Австралії і на Мадагаскар. Крім зйомок, ці експедиції мали і чисто наукові цілі — вилов екзотичних тварин для Лондонського зоопарку.

З 1965 по 1969 Аттенборо працював контролером британського телевізійного каналу BBC2. У 1967 році канал BBC2 став першим у Великій Британії каналом кольорового телевізійного мовлення. З 1969 по 1972 він служив Директором передач (з відповідальністю за канали BBC1 і BBC2).

Наприкінці 70-х років Девід Аттенборо задумав зняти три серіали, причому з самого початку хотів зняти їх в рамках проекту, який він назвав «Життя …». Це такі серіали:

«Життя на Землі», 1979р., 13 серій по 55хвилин, що розповідає про еволюцію тваринного світу на Землі — історія життя.

«Жива планета», 1984р., 12серій по 55хвилин,  розповідає про кліматичні зони і ареали — географія життя.

«Випробовування життям», 1990р., 12серій по 50 хвилин, який розповідає про тварин з моменту народження до моменту смерті — психологія тварин.

Девід Аттенборо вважав,що  ці три серіали зможуть ввести глядача в усі основні питання біології. Наступні його серіали — тільки розвивали теми, що вже були висвітлені в перших трьох. Були зняті серіали про рослини і тварин, про Антарктиду, птахів і ссавців, про наземних безхребетних, плазунів і земноводних.

В 2009 р. він зняв останній з серіалів цього циклу «Життя». Це сиквел (від англійського sequel -  наслідок, тобто  художній твір (роман, кінофільм), який продовжує сюжет іншого відомого художнього твору), серіалу «Жива планета», що вийшов в далекому 1984 році. Він складається з  10 серій по 50хвилин. Це перший серіал Девіда Аттенборо, знятий у стандарті телебачення високої чіткості. В цілому, в рамках серіалів «Життя …» було випущено 89 серій!

Особливістю всіх перерахованих серіалів є те, що Девід Аттенборо не просто коментує картинку, але й активно присутній в кадрах багатьох сюжетів, що надає цим серіалів особливу достовірність.

Девід Аттенборо також є автором півгодинних фільмів про тварин, що виходять на Бі-Бі-Сі з 1977 року і по теперішній час, і нараховує вже більше 250 серій. Серіал в минулому неодноразово перейменовувався і в різний час виходив під назвами «Дика природа з Девідом Аттенборо» «Дика природа на ПЕРШОМУ» і «Дика природа на ДРУГОМУ». Однак формат серіалу, голос, а також особиста присутність Девіда Аттенборо у вступних кадрах деяких серій залишаються незмінними протягом десятиліть. Кожна серія присвячена певній тварині, причому ця тварина майже завжди розкривається зовсім не з того боку, з якого ми звикли її сприймати. На DVD-дисках у продаж серіал не випускався.

Інтереси Девіда Аттенборо натуралістикою не обмежуються. У різний час у нього виходили документальні серіали на теми палеонтології, археології, екології і навіть культурології. Більш детально з фільмографією Девіда Аттенборо можна ознайомитися на англомовній сторінці Вікіпедії.

Девід Аттенборо в 1985 році за свою просвітницьку діяльність посвячений в лицарі. Він - член Лондонського королівського товариства, член Американської академії мистецтв і наук, Почесний член МОИП  і Британського екологічного суспільства, Почесний доктор Абердинського  і Сент-Ендрюського університетів. Він - Командор ордену Британської імперії, Командор Королівського Вікторіанського ордену. Нагороджений Орденом Кавалерів Пошани, Орденом Заслуг.

Ім’ям Девіда Аттенборо названі 21 вид рослин та тварин.

Сер Девід Аттенборо оголошував про закінчення кар'єри, але насправді не поспішає припиняти роботу над все новими й новими фільмами. В 2011р. вийшов семисерійний фільм «Заморожена планета». Працюючи над цим серіалом, він здійснив свою давню мрію - побував на Північному полюсі.

Він займався зйомкою матеріалу для фільму «Перші тварини», присвячений першим видам тварин на Землі.

1 січня 2014 року на британські телеекрани вийшов черговий документальний фільм сера Девіда - «Музей природної історії з Девідом Аттенборо».

У 2019 Аттенборо закінчив роботу над новим серіалом «Сім світів, одна планета» - 7 серій по  60 хвилин - про природу всіх семи континентів.

В 2018р., на 93 році свого життя,  сер Девід Аттенборо зняв зовсім «свіжий» серіал – оригінальний документальний серіал  «Наша планета», який  демонструє чудеса природи, культові види і видовища дикої природи, які поки що є на планеті.  

В 2019 р. вийшли озвучені і подані ним серіали «Сім світів», "Одна планета» годинний фільм «Изменения климата - Факти» . У 2020 г. – «Факти і Девід Аттенборо: Життя на нашій планеті».

8 травня цього року Девіду Аттенборо виповниться 95 (!) років. Зараз він відновив перервану у зв'язку з епідемією COVID-19 роботу над новим серіалом «Green Planet (Зелена планета)». Вражаюча працездатність, особливо в такому віці!

Повертаємось до фільму «Наша планета», в якому знаменитий ведучий згадує своє життя, розмірковує про історію еволюції, горює про назавжди втрачені красу і пропонує замислитися над тим, що чекає нас в майбутньому: «Ми всі є частиною цієї дивовижної планети, але ми міняємо її, як ніколи раніше. Відкрийте для себе історію одного місця, яке ми всі називаємо своїм будинком. Це критичний момент для нашої планети. Ми так сильно його змінили, що принесли нову геологічну епоху - антропоцен. Вік людей. Вперше в нашій історії глобальні зв'язки, на які спирається все живе, розриваються. Але якщо ми будемо діяти швидко, у нас будуть знання і рішення, які допоможуть нашій планеті знову процвітати».

Зйомки серіалу проходили в 50 країнах світу протягом чотирьох років, творча команда нараховувала більше 600 людей.

Пропонуємо вам переглянути фільм Девіда Аттенборо «Наша планета» он лайн на ресурсі

https://www.netflix.com/ua-ru/watch/80094026?multiTitleId=81253580 або на

https://www.youtube.com/watch?v=GfO-3Oir-qM&ab_channel=Netflix

Приємного перегляду та до наступних зустрічей!

Категория: Масові заходи | Просмотров: 50 | Добавил: AdministratoR | Дата: 04.04.2021 | Комментарии (0)

« 1 2 3 4 5 ... 204 205 »